Kategorie
Wybieramy pościel

Idealna pościel do łóżeczka maluszka

W łóżeczku maluszek spędza początkowo większą część doby. Dla jego zdrowego i bezpiecznego snu trzeba zapewnić mu wygodny materac i najlepszą jakościowo pościel oraz pozostałe tekstylne akcesoria.   

Wybór odpowiedniej pościeli do łóżeczka należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego rozmiaru tak, by pasowała do łóżeczka i, by nie była zbyt duża lub za mała dla dziecka. Kolejny krok to wybór wsadu do pościeli, także materiału na poszewki i potrzebnych elementów pościeli, bo są różne, a każdy z nich może okazać się przydatny. 

Komfortowy i zdrowy sen

Dostępna w sprzedaży w sklepach jak satyna24.pl pościel do łóżeczka jest wykonana z bawełny, satyny, włókien bambusowych, z kory lub flaneli. Wybór jest dość spory. Idealnym rozwiązaniem dla malucha będzie 100% pościel bawełniana. Jest miła i delikatna w dotyku, naturalna, nie powoduje podrażnień i uczuleń. Przepuszcza powietrze, można prać ją w wysokiej temperaturze, nie odkształca się i nie traci koloru. 

Ważne jest, by zwrócić uwagę na zapięcia. Dla najmłodszych nie należy kupować pościeli z guzikami i grubymi szwami, bo mogą podrażnić ich skórę. Zapięcia na zakładki, rzepy lub zamki osłonięte materiałem są najlepszym rozwiązaniem. 

Dla komfortowego i zdrowego snu należy wybrać jeszcze odpowiedni wkład do pościeli. Wsady z puchu, pierza lub wełny są delikatne, lekkie, ale mogą powodować uczulenia, dlatego nie poleca się ich dla dzieci ze skłonnością do alergii. Dla alergików najlepszy jest wkład syntetyczny. Jest lekki, można go prać i prasować. Dzięki temu można zachować tak ważną dla alergików higienę.     

Poduszka dla niemowlaka

Maluch w początkowym okresie swojego życia nie śpi na poduszce. Śpi na prześcieradle, na które można rozłożyć pieluszkę. Dzięki temu prawidłowo rozwijają się jego mięśnie i ma pełną swobodę ruchowo-oddechową. Nie oznacza to jednak, że wystarczy kupić dziecku tylko kołderkę. Poduszka jest częścią składową całego kompletu, który tylko w całości wygląda estetycznie. Można ją przechować i dać ją dziecku w odpowiednim momencie. Zdarza się też, że lekarz zaleci stosowanie płaskiej poduszki, choćby ze względu na problemy z nadmiernym ulewaniem. Należy pamiętać też o tym, że pościel do łóżeczka kupowana w komplecie jest atrakcyjniejsza cenowo.

Elementy dziecięcej pościeli

W skład dziecięcej pościeli oprócz poduszki i kołderki wchodzi też rożek, śpiworek i kocyk.

Rożek wykorzystuje się głównie w pierwszych tygodniach życia niemowlaka. Maluszka można w nim nosić, może też w nim spać w łóżeczku oraz w wózku. Z reguły jest bawełniany, wypełnienie może mieć syntetyczne lub naturalne i nie trzeba do niego poszewki.

Śpiworek będzie idealny dla maluchów, które nocą często się odkrywają. Rozszerzony dół zapewni im swobodę ruchów, a brak rękawów odpowiednią wentylację. Można używać go w wózku zamiast kocyka. Jest wykonany z bawełny, z różnym wypełnieniem.

Kocyk w zależności od pory roku, może mieć  wszyte wypełnienie, wtedy jest cieplejszy, lub nie. Zazwyczaj otula się nim dziecko na spacerach, ale przydać się może też w domu. Wykonany jest z bawełny, polaru lub mikrofibry.