Kategorie
Wybieramy pościel

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel młodzieżową?

Urządzenie sypialni dorosłych, jak i sypialni młodzieżowej to dość spore wyzwanie. Dlaczego? Czasami nawet wybór idealnej pościeli do łóżka przysparza rodzicom sporo problemów. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nastolatki są niezwykle wymagające i nie wszystko im się podoba. Dlatego też kwestia pościeli, pod którą codziennie śpią, również powinna być dobrze przemyślana. 

Pościel w pokoju nastolatka

Pościel w pokoju młodzieżowym powinna być idealnie dobrana do stylu i charakteru dziecka. Młodzi ludzie często nie wyobrażają sobie spać w materiale, który ozdobiony jest gwiazdkami, serduszkami, kwiatami lub innymi dość powszechnie znanymi motywami. Chłopcy chcą, by pościel, pod którą śpią, związana była z ich pasjami. Najczęściej więc wybierają modele, na których znajdują się szybkie, sportowe auta, znani piłkarze lub postacie z gier. Dziewczynki z kolei stawiają na delikatne kolory i dość łagodne wzory. W pokojach nastolatek dominuje pościel ozdobiona ciekawymi napisami oraz kolorowymi pejzażami. Zdarza się często, że nastolatki wybierają również klasykę, czyli jednokolorową pościel, która nie posiada żadnych innych dodatków. W takim modelu śpi się bowiem bardzo dobrze. 

Jak wybrać pościel młodzieżową do stylowego pokoju dziecka?

Nastolatki bardzo często posiadają już pokoje „dorosłe”, które stylizowane są w określony sposób. Do łóżka w stylu retro lub w stylu angielskim nie będzie wówczas pasowała mocna, wyrazista pościel w serduszka lub w czerwone auta. Dlatego też, producenci pościeli w swoich kolekcjach posiadają również modele, które idealnie pasują do takich wnętrz. Stonowane, ponadczasowe wzory, które doprecyzowane są w każdym szczególe będą wówczas strzałem w dziesiątkę. 

Idealny rozmiar

Jak wybrać pościel dla nastolatka, by pasowała ona idealne do łóżka naszej dorastającej pociechy? Ta kwestia również często nurtuje rodziców, gdyż bardzo często muszą oni wyposażyć łóżka o niestandardowych rozmiarach, w których to mieści się również niestandardowa kołdra i poduszka. W takim momencie można skorzystać z propozycji wielu producentów, czyli zamówić pościel na wymiar. Coraz więcej większych firm posiada w swojej ofercie taką usługę, a klienci chętnie z tego korzystają. Nie ma bowiem nic gorszego, jak źle dopasowana, za mała lub za duża pościel, która kompletnie nie trzyma się kołdry. Wówczas zamówienie jej zgodnie z określonymi wymiarami jest dobrym rozwiązaniem, by cieszyć się pięknym łóżkiem z wygodnym, eleganckim i stylowym przykryciem. Warto od razu zamówić przynajmniej dwa komplety, by mieć na zmianę. 

Ile kosztuje dobra jakościowo pościel?

I tu klienci mogą wybierać pościele zarówno z tych niższych półek cenowych, jak i z bardzo wysokich. Oryginalny, unikatowy i stylowy zestaw pościeli młodzieżowej może kosztować nawet 200 – 300 zł, gdy kupi się go u znanego producenta, który posiada asortyment niestandardowy. Można także poszukać pościeli w sklepach z wyposażeniem wnętrz lub na stronach internetowych bezpośrednio u producentów. Wówczas kosztuje ona nawet połowę taniej.