Kategorie
Dywanowe porady

Wybór dywanu w trzech krokach

Wynajmujesz mieszkanie i nie możesz poczuć się w nim jak w domu? A może jesteś świeżo po remoncie i w Twoim pokoju brakuje tego „czegoś”? Często małe gadżety i dodatki potrafią całkowicie odmienić całe wnętrze! Dobrym przykładem jest dywan, którego obecność sprawia, że pokój staje się przytulniejszy i mniej surowy. Wśród dywanów, które można spotkać w sklepach znajdziesz zarówno twarde z krótkim włosiem jak i włochate z długim runem. Te, które włosie mają bogate i długie nazywane są dywanami shaggy.

Dzięki swojej specyfice dywany shaggy, czyli tak zwane „kudłacze” lub „włochacze”. zyskują ogromną popularność wśród konsumentów. Nie ma się co dziwić, w końcu stworzone z ciepłego materiału i przyjemne zarówno dla oka jak i stóp dywany to coś, czego każdy potrzebuje dla swojego domu. Dzięki dywanom shaggy Twój pokój zyska na uroku, stanie się bardziej swojski i zadbany. Jeśli więc zastanawiasz się jak wybrać dywan shaggy, zwróć uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze materiał – chociaż naturalny jest bardziej ekologiczny, to jednak jest dużo droższy od swoich syntetycznych braci. Materiały sztuczne tworzone są z reguły z akrylu, polipropylenu lub poliesteru. To bezpieczne rozwiązanie, a przy tym tańsze i bardziej odporne na zniszczenia związane z ich myciem.

Po drugie styl – odpowiedz sobie na pytanie co w Twoim pomieszczeniu ma zmienić dywan? Jeśli ma dodać elegancki to świetnym rozwiązaniem będzie biały, mały dywanik z dużą gęstością runa. Jeśli natomiast zależy Ci na ożywieniu wystroju to ciekawą opcją są dywany z wzorami i barwnymi kolorami. Nadają one wyrazu i przykuwają wzrok. Gdy jednak Twoim celem jest wygoda i przyjemne chwile spędzone na dywanie np. podczas zabaw z dzieckiem to skup się na poszukiwaniu jak najgęstszego runa. Sprawdzić to możesz oceniając ilość włosów na metr kwadratowy. Jeśli ta wartość jest bliska bądź większa niż 500 tysięcy to znaczy, że masz do czynienia z naprawdę dobrym dywanem.

Po trzecie rozmiar – zmierz meble i zaplanuj umiejscowienie dywanu. Zbyt duży zmniejszy optycznie pokój czyniąc go bardziej ciasnym. Zbyt mały zniknie w przestrzeni i zamiast miło, będzie wyglądał zabawnie.